بحث فضای مجازی جزء اولویت‌های نهاد در دانشگاه‌هاست / رویکرد نهاد در دوره مدیریت جدید، تاکید بر تحقق همه نظام‌های چهارگانه سند دانشگاه اسلامی است

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رستمی در نشست مشترک هیات رئیسه با مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان مرکزی گفت: دوستان به بیان نکات، نظرات و پیشنهادات خود در این جلسه پرداختند. فرصت ارائه و بیان بعضی از طرح‌ها، ایده‌ها و نقطه نظرات دوستان در حوزه صف و ستاد فراهم نشد لذا تقاضا می‌شود که دوستان این مطالب را به صورت تفصیلی به رشته تحریر درآورده و ضرورت‌ها، آسیب‌ها و در نهایت چشم انداز طرح را تبیین کرده و آن‌ را ارسال نمایند. اتفاق مهم در نهاد راه اندازی فرآیند تصمیم سازی به عنوان شورای راهبردی در نهاد است که این شورا در قالب 5 کارگروه به بررسی ایده ها، تصمیم سازی و تصمیم‌گیری در سطح نهاد می‌پردازد. هر پیشنهادی که به نهاد ارائه شود در کارگروه‌های تخصصی مرتبط به صورت دقیق بررسی می‌گردد و در صحن شورای راهبردی تصمیم درباره آن گرفته می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در ادامه افزود: برنامه فرهنگی هفت اقلیم کار خوبی است که در استان مرکزی انجام شده است؛ بابت آن از همکاران گرامی تشکر می‌نماییم. پیشنهاد قابل تاملی از سوی دوستان درباره آمایش نهاد در دانشگاه‌های استان ارائه شد که پیشنهاد خوبی است و باید به آن به صورت جدی پرداخته شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طرح‌هایی که برای حضور عالمانه در سطح دانشگاه ارائه شد، مطالب خوبی برای معاونت‌های آموزشی و فرهنگی است و باید اقداماتی صورت بگیرد تا این حضور عالمانه در بین دانشجویان به صورت حقیقی محقق شود. موضوع بعدی بحث حضور نهاد و فعالیت در فضای مجازی است که اتفاقات رخ داده اتفاقاتی خوب و بزرگ است. از موفق ترین اقدامات در ایام کرونا، سامانه آموزش مجازی دروس معارف است که از بخش آموزش مجازی نهاد این مطالبه وجود دارد که بهتر است رویکرد ها را مجدد بازنگری نمایند. فضای مجازی جزء اولویت‌ها و دغدغه های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها است.

وی در ادامه افزود: مسئولان در دفاتر استانی، شورای استانی را به عنوان اتاق فکر همکاران نهاد ببینند و تمام حوزه‌های مرتبط با دانشجو و دانشگاهیان در این شورا به صورت جدی مورد بررسی قرار بگیرد؛ یک موضوع مهم برای شورای استانی، بحث در باب اقتضائات دانشگاهی در دوران کرونا و پساکرونا است و باید در این باره تاملاتی صورت بگیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به سند دانشگاه اسلامی گفت: رویکرد نهاد در دوره مدیریت جدید ، تاکید بر سند دانشگاه اسلامی است. گفتمان‌سازی در این حوزه در حال انجام است و خلاصه‌اش اینکه در بخش های آموزشی و پژوهشی و مدیریت دانشگاه اسلامی هم باید مانند بخش فرهنگی فعالیت داشته باشیم و امید است ان‌شاالله در این بخش دستاوردهای خوبی داشته باشیم.

وی در پایان افزود: مهمترین سرمایه نهاد عناصر فاضل، مومن و انقلابی همچون شما عزیزان است که باید از این سرمایه‌ها حمایت شود و خودمان هم باید با توجه بیشتر به معنویت، بنیان‌های درونی خود را تقویت نماییم؛ امیدواریم که این فرصت‌های معنوی موجب ارتقای روحیه بندگی ما در محضر خدای متعال شود.

کلمات کلیدی
Shahabodin Ghorbani
تهیه کننده:

Shahabodin Ghorbani

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *