به مناسبت هفته درختکاری، ۲۰۴۲ اصله نهال در دانشگاه گیلان غرس شد

به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حمایت خیرین دانشگاه و همکاری ستاد زیباسازی، امروز 420 اصله نهال عنبرسائل در دانشگاه گیلان توسط حامیان دانشگاه، دانشجویان، کارمندان و اعضای هیات علمی غرس شد. این درختان در یک مساحت 9000 متری در زمین همجوار کتابخانه مرکزی دانشگاه به فاصله 4 در 4 کاشته شد. این مجموعه در سال های آتی علاوه بر ایجاد یک چشم انداز بسیار زیبا، به عنوان یک سرمایه می تواند برای دانشگاه مطرح باشد.

در این مراسم دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز یک اصله نهال به یاد استاد مرحوم پروفسور درویزه استاد بازنشسته دانشکده مهندسی مکانیک کاشت.

همچنین جمعا 2042 اصله نهال در دانشگاه غرس شد و مجموعه اقدام های زیر در راستای درختکاری در فضای دانشگاه انجام شده است.

- در یک برنامه نمادین اولین درخت در اراضی روبروی دانشکده مهندسی مکانیک که با همراهی اداره کل راهداری تسطیح شده بود، توسط مهندس قطب زاده یکی از خیرین دانشگاه که ساخت مرکز رشد دانشگاه را در دست اجرا دارد، کاشته شد. در ضمن در این زمین به مساحت 5700 متر مربع 360 اصله نهال، چنار، بلوط و لیلکی کاشته شد.

- پس از این برنامه نمادین از سوی بنیاد خیرین و با همراهی روابط عمومی دانشگاه، طی فراخوانی از حامیان و دانش آموختگان دانشگاه، درخواست حمایت مالی برای خرید و کاشت درخت شد که خوشبختانه مورد استقبال قرار گرفت.

- برای فرهنگ سازی بین همکاران با هماهنگی همکاران هیات علمی و خانواده هایشان 100 اصله نهال شامل بلوط، ون و افرا در کوی شهید عضدی کاشته شد.

- دانشکده منابع طبیعی با کاشت 1100 نهال از گونه های بومی استان شامل بلوط، انجیلی، ون و افرا نقش بسیار موثری در افزایش سرانه فضای سبز داشت.

- برای ایجاد دیوار سبز 2100 اصله ترون به طول 430 متر کاشته شد، این دیوار سبز برای محصور نمودن دو بلوک خوابگاه پسران به همراه مهمانسرای دانشگاه کشیده شده تا علاوه بر اقدام مدیریتی، چشم انداز زیبایی در این محوطه ایجاد شود.

کلمات کلیدی
Shahabodin Ghorbani
تهیه کننده:

Shahabodin Ghorbani

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *